0855-Peteris-Birkerts-07-0095
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-07-21 18:07:05
Atšifrējums

3097

"Vecpuiss [Vecpuisis]" Rigā Olģerts
Vecpuiss [Vecpuisis] no rīta pamodies sāk ilgi un sirsnigi smieties - Ko tu smejies kā no eņģem izlecs [izlēcis], draugs šim prasa - Es smejos par savu pagjušas [pagājušās] nakts sapni - puiss [puisis] stāsta - Iedomājies tik - es pisu Strupā Kalna Spigānu Mīli - Šij [Šī] tieva gara kā kārts - es īss resnis - ar visu galvu un kājām ierāvies Mīles kājustarpī - Kā šij [šī] spiež vedaru [vēderu] uz augšu ka mani vairs ne redzet neredz - Tur jau japlīst no smiekliem iedomajoties vien kur nu vel darot.

3098

"Meitene"
Pie veikala skatu loga stāv meitens ar savu māti un apskata uzstaditās šokolādes figuriņas - Nu iesim iekšā Māte meiteni vedina - es tev vienu nopirkšu - Ko tad tu gribi - meiteni vai puiku - Saprotams mammu ka puiku skuķis iesaucas - Kadeļ puiku?! Māte nesaprot - Tadeļ ka puikam ir pipelite - bus gabaliņš šokolades vairāk vares ilgāk sūkat - skuķis paskaidro

3099

"Sieva"
Bijusi kāda nejauki ķildiga sieva - un pie visa vel neganti skaudiga - kas otram ir tas ir vislabākais un to ari man vajag - Tā sieva vīram ik uz soļa zvanijusi ausīs - Reiz svētku rīta vīrs skaita sprediķi - lasa vārdus kas saka ka dievs ir taisnigs un labs - Kas nu par labumu no ša! Sieva nenociešas - ja jau tik labiņš ir par ko tad to pipeli deva tev un ne man - sieva izgāž sasāpejušo jautajumu kas jau sen kā akmens sirdi spiedis.

3100

"Meita"
Reiz meitas un puiši pa jokam sāk strīdeties kam ir labāk vīriešiem vai sievietem - Puiši pastāv uz to ka sievietem esot labak - Neesot jāiet zaldatos - Varot vairāk iet pa ballem - ar puišiem ņemties, palaist dažu labu "Žuri muri" par ko vīrieši ne sapnot nesapnojot - Nu bet ja es būtu vīriets [vīrietis] - kāda no meitam iesaucas - Tad nu gan es dzīvotu pec tādas patikšana - pistos un atkal pistos ar veciem meitiešiem un jauniem. Beidzot uztaisitu visa pagasta meitam bērnus - redzētu ko tad tie mācitaji daritu - sprāgtu no dusmam - Bet es tik smietu - jo ko tad man apalam puikam par to joku padaritu - kārt jau nekartu - pipeli negrieztu.
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaPētera Birkerta folkloras krājums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.