0855-Peteris-Birkerts-02-0175
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2020-11-18 16:11:22
AtšifrējumsV. Chmeļevska [Hmeļevska] I.a kl.
Anekdotes.

984

Skruntes pagastā, Lodiņu mājās bijas kāzas. Kāzās, kā nelūgti viesi, ieradās čigani. Čiganus nemieloja. Un tā viņi neko nedabujuši aizgāja. Cigani tomēr ievērojuši, ka spēlēja vijoli un basu. Vēlāk viņi par kāzām deva šādu paskaidrojumu: "Papriekšu nāca viens garu, garu kaklu un tas teica - cauri gāju, cauri ies. Un beigās nāca viens resnu [resns] cilveku [cilvēks] un tas teica - bads bija, bads būs.

985

Ziemā čiganam nomirst bērns. Viņš aizved paglabāt. Kad čigans pārbraucis viņam jautā: "Nu vai paglabāji" Čigans atbild: "Paglabāju līdz melnai zemei. "Kur tu paglabāji?" "Mācītāja dārzā.

986

Čiganam nomirst sieva. Čigans aiziet pie mācītāja un paziņo. Bet mācītājam bij [bija] jāmaksā 25 kapeikas. Čigans saka: "Bet cienīgais, mācītāj' tēv', mana sieva dzīva nebij 25 kapeikas vērta, kur nu vēl sprāgusi."

987

Čigans grib iet pie Dievgalda un aizgājis pie mācītāja saka: "Labdien, mācītāj' tēv', nācu pie svētu vakariņ." Mācītājs jautā: "Nu kā tu esi sagatavojies?" Čigans paskaidro: "Aunu nokāvu, alu izbrūvēju, maizi iscepu [izcepu]."
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaPētera Birkerta folkloras krājums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.