Ak198-Marijas-Berzinas-atminas-01-0581
AtšifriejaAija Joņina
Pabeigts
Apstyprynuots
Lobuots2021-09-28 16:21:48
Atšifriejums-540-
pati pilsēta mūs uztraukti pacilā, bet tuvie radi, ar kuŗiem te ceram sastapties: mātes māsa Dace un viņas divi dēli, Edvards un Pauls.
Desmit gadus atpakaļ ciemojos te pie viņiem. Brālens Edvards, aptiekars un aizsargu virsnieks izrādīja man pilsētu un apkārtni, aizveda arī pirmo reiz uz Liepāju, kur redzēju atklāto Baltijas jūŗu. Zinu, ka tagad jau Edvards precējies, tāpat arī mechāniķis Pauls. Velk mūs uz Kuldīgu redzēšanās prieks un satrauktas sēras, ka taisni šeit, atvadoties no pēdējiem radiem, šķirsimies arī galīgi no dzimtenes.
Vai varbūt viņi uzņems mūs savā mājā un varēsim te nogaidīt kaŗa beigas? Kurzeme ir pilna latviešu, kas sabēguši te no visas zemes. Nav iedomājams, ka latviešu kaŗavīri ļautu arī šeit ienākt Maskavas hordām.
Netālu no tilta pār Ventu mūs aptur - satiksme pār upi slēgta. Uz tilta novietoti sprāgstvielu lādiņi. Par laimi Paula māja ir šaipus upes, braucam pie viņa, tiekam sirsnīgi saņemti. Pauls padod ziņu pa tāļruni brālim, atnāk Evards ar dēliņu. Cik liela starpība starp šo sastapšanos un to, pirms desmit gadiem! Cik pasaule toreiz šķitās skaista, cik gaiša mūsu dzimtene, kādus sapņus sapņojām par tās kopšanu un stiprināšanu! Un tagad! Arī Neilandi atstāj dzimteni. Iesaukšana viņus neskaŗ, jo vecāki par 36 gadiem.
Māmuļa vēlas sastapties ar māsu. Atstājam tēvu un Rūtu Paula mājās, ejam uz pilsētu. Negrib mūs laist pār tiltiem, ilgi jālūdzas, beidzot tiekam. Edvarda mājā jau viss sapakots kastēs. Viņi brauks ar vilcienu uz Liepāju un pēc tam kuģos.
Māmuļa neguļ visu nakti, runājas ar māsu, kuŗu nav redzējusi veselu pusmāžu. Arī es nevaru gulēt, kaut viss ap mani ir tīrs un mierīgs. Iekšēja miera nav.
Atšifrēt tekstu
KruojumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaMarijas Bērziņas atmiņas
Atslāgvuordi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.